Około 5% ludzi ma 13 par żeber zamiast pospolitej liczby 12 par

Jak zakładać i ściągać soczewki kontaktowe?

Od kilku lat  soczewki kontaktowe zastępują nam okulary.  Związane jest to pewnie z wieloma zaletami, jakie przyniosły ze sobą. Na pewno są dużo wygodniejsze i dają nam lepszy komfort noszenia. Do tego pole widzenia jest dużo szersze, nie wspominając już o tym, że praktycznie ich nie czujemy. Większość osób, które nosi soczewki kontaktowe czuje się w nich swobodnie i naturalnie, są jednak osoby które boją się jeszcze używać soczewek kontaktowych.

Szkła kontaktowe to sprawdzony i pewny sposób na poprawę naszego widzenia.  Aplikacja dla wielu osób, może wydawać się bardzo trudna. Jednak po kilku próbach sami stwierdzają, że to nic strasznego.  Należy pamiętać, aby przed kupnem soczewek zawsze skontaktować się z lekarzem okulistą, który poleci najlepszy rodzaj do naszych potrzeb. Obecnie na rynku znajdują się soczewki: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne. Z wymienionych najpopularniejsze są jednodniowe i dwutygodniowe. Soczewki najczęściej zakładamy rano i ściągamy wieczorem. Szkła wielokrotnego użytku trzeba dokładnie zdezynfekować odpowiednim płynem. Zawsze należy dokładnie umyć ręce przed jakąkolwiek czynnością związaną ze szkłami kontaktowymi.

Osoby, które po raz pierwszy spotykają się ze szkłami kontaktowymi powinny wiedzieć i zapamiętać kilka ważnych rzeczy :

- Zawsze otwieraj opakowanie soczewek przed ich założeniem. Nigdy wcześniej.

- Zawsze miej czyste, umyte ręce przed jakąkolwiek stycznością z okiem czy soczewką.

- Soczewki wielokrotnego użytku należy umyć dokładnie specjalnym płynem i przechowywać w odpowiednim pojemniczku.

- Pojemniczek należy myć codziennie.


Na pewno początki mogą być trudne, dlatego warto poćwiczyć kilka razy przed lustrem. Po kilku dniach na pewno wpadniesz w obieg i zakładanie i ściąganie soczewek wejdzie Ci w krew.

Każdy musi wypracować sobie swoja metodę zakładania soczewek, która jest dla niego najlepsza. Okuliści jednak polecają jedną prostą metodę.

Którą przedstawiamy w filmiku poniżej.

www.lens-shop.pl