80 filiżanek kawy to śmiertelna dobowa dawka kofeiny

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia

2009-05-26 11:05

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia to pierwszy i największy w Polsce i Europie projekt kompleksowego i długofalowego wspomagania zarządzania zdrowiem obywateli, ze szczególnym wyróżnieniem medycyny zapobiegawczej. To również pierwszy i największy w Polsce projekt z zakresu telemedycyny.

OSOZ to kompleksowy i długofalowy system informacyjny, zaprojektowany w celu wspomagania zdrowia społeczeństwa, integrujący całą polską służbę zdrowia i umożliwiający wzajemną wymianę informacji pomiędzy pacjentami, lekarzami i farmaceutami z całego kraju. OSOZ umożliwia między innymi:

  • Bieżące gromadzenie informacji odbytych wizytach lekarskich, przepisanych lekach, wynikach badań laboratoryjnych i diagnostycznych.

  • Rozwijanie tzw. Systemów Wczesnego Ostrzegania, wykrywających zjawiska chorobowe, szczególnie epidemiologiczne, w najwcześniejszej fazie rozwoju,

  • Tworzenie dla zainteresowanych obywateli Indywidualnych Kont Zdrowotnych, czyli notatników zdrowotnych, umożliwiających automatyczne zbieranie danych o zdrowiu pacjenta. Konto zdrowotne daje możliwość przechowywania całej historii zdrowia pacjenta w jednym miejscu oraz umożliwia prosty i szybki dostęp do niej za pośrednictwem Internetu.

  • Tworzenie Systemów Ekspertowych wspierających lekarzy podczas udzielania świadczeń zdrowotnych,

  • Korzystanie z bazy wiedzy na temat zdrowia, leków i placówek zdrowia oraz wszystkich funkcjonalności systemu.

System OSOZ tworzony jest przez firmę KAMSOFT, która od 20 lat specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla polskiej służby zdrowia.

Wymiana informacji w ramach systemu OSOZ możliwa jest dzięki portalowi internetowemu www.osoz.pl. Portal jest bezpłatną platformą edukacyjno-informacyjną dla wszystkich przedstawicieli

rynku ochrony zdrowia oraz pacjentów. Umożliwia komunikację pomiędzy pacjentem, lekarzem i farmaceutą, korzystanie z wielu serwisów zdrowotnych oraz dostęp do profilaktycznych programów zdrowotnych.

Ponadto, system OSOZ ma do zaoferowania ponadto wiele specjalistycznych modułów, m.in.:

  • System kontroli interakcji zapewnia porównanie aktualnie zapisanych lekarstw w interakcji ze wszystkimi przyjmowanymi lekarstwami. W przypadku wykrycia niebezpieczeństwa wysyłane jest ostrzeżenie do lekarza.

  • Rejestracja on-line, zapewniającą oszczędność czasu

  • Możliwość wypisywania Recept Elektronicznych, które są przesyłane bezpośrednio do apteki.

  • Możliwość korzystania z profilaktycznych Programów Zdrowotnych,

  • Mapy Zdrowotne Kraju, czyli serwis internetowy informujący z pomocą zamieszczonych map o zagrożeniach zachorowaniami w poszczególnych rejonach Polski.

 

Więcej informacji udziela:

Rafał Kozioł, Dyrektor Wydziału Systemu OSOZ

tel. +48 602 412-165

e-mail: rkoziol@kamsoft.pl

 

Komentarze (0)

Skomentuj

Skomentuj