Mózg waży tylko 2% masy ciała, a otrzymuje aż 30% krwi

IMR advertising rekomenduje zdrowie w bluszczu

2009-09-04 13:09

Przeziębienie, kaszel... W środku upalnego lata pojęcia te mogą  się wydawać tematem nieco abstrakcyjnym, ale wystarczy wsiąść do warszawskiego metra, aby się przekonać, że problem nawet teraz dotyczy sporego odsetka mieszczuchów. A zbliżają się już, niestety, chłodniejsze dni i dobry syrop od kaszlu znajdzie się wkrótce na liście nieodzownych zakupów. Z myślą o tym warszawska agencja IMR advertising by PR już teraz zaprasza dziennikarzy na spotkanie z bluszczowym syropem Hedelix.

Substancją czynną tego syropu jest ekstrakt z liści bluszczu pospolitego, niepozornej, chociaż bardzo efektownej rośliny, płożącej się w parkach i na murach malowniczych kamienic. Kilkanaście wieków temu zwrócił na nią uwagę Hipokrates, a już od XVI wieku stosowano ją z powodzeniem w przypadkach infekcji dróg oddechowych i innych chorób.

IMR advertising by PR, rozpoczynając współpracę z firmą Krewel Meuselbach, niemieckim producentem syropu Hedelix i pastylek Regulax, zaprosi dziennikarzy do ukrytej w zielonych zakamarkach Ogrodu Saskiego restauracji St. Antonio. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na opowieść o siłach tkwiących w tak niepozornych... na pozór, roślinach jak bluszcz, figa czy śliwka (dwie ostatnie rośliny znajdziemy w składzie pastylek Regulax). Kameralne śniadanie prasowe „Zdrowie w bluszczu” rozpocznie się 9.09.2009 r. o godzinie... 9:30. Datę wybrano trochę przekornie – z nadzieją, że rozleniwieni sezonem ogórkowym dziennikarze nie będą mieli trudności z zapamiętaniem daty:).

W tajniki bluszczowej terapii, która być może już niebawem okaże się konieczna (zima ostatnimi laty nas zaskakuje i, kto wie, może w tym roku śniegiem posypie już w październiku?), wprowadzi dziennikarzy nie kto inny, jak doktor Lubicz z serialowego „Klanu”. Czarujący Tomasz Stockinger, który będzie pełnił honory gospodarza spotkania, wyjawi też kilka związanych z bluszczem tajemnic.

O przyczynach kaszlu opowie (i, jak zapowiada, trochę postraszy) pulmonolog, dr Krzysztof Byśkiniewicz. Nie zabraknie szokujących doniesień: już prawie 50% warszawskich maluchów cierpi na alergię, a warszawiacy okupują zaszczyt mieszkania w stolicy znacznie większą niż mieszkańcy innych miast podatnością na różnego pochodzenia kaszel. Doktor wyjawi też, dlaczego w swojej praktyce lekarskiej przepisuje syrop Hedelix nawet kobietom w ciąży.

Na dziennikarzy, którym nie straszna wczesna pora, czekać będzie jak zwykle przemyślnie skomponowane śniadanie. Bluszczowego piwa organizatorom, mimo usilnych prób, niestety nie udało się sprowadzić, ale rozkoszy podniebieniu dostarczą inne serwowane na zamówienie specjały.

Komentarze (0)

Skomentuj

Skomentuj